english
ekşioğlu hukuk
Ekşioğlu Hukuk Bürosu
Ekşioğlu Hukuk Bürosu, 1992 yılında kurulmuş olan ve müvekkillerine Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, İş Hukuku, İş Sağlığı ve Güvenliği Hukuku, İcra Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, Borçlar Hukuku, Rekabet Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Aile Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Vergi Hukuku gibi alanlar başta olmak üzere geniş bir yelpazede danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmakta ve müvekkil şirketlerin günlük işleyişinden, hukuki işlemlerin sonuçlandırılmasına ve hukuki ihtilafların çözüm yollarına kadar her aşamada müvekkillerini temsil etmekte olan dinamik bir hukuk bürosudur.
Akademik
Çalışmalar
ANONİM ŞİRKETLERDE ORTAKLIKTAN ÇIKMA VE ÇIKARILMA
Anonim şirketlerde şarta bağlı olarak, pay sahibinin ortaklıktan çıkarıldığı durumlar TTK’da düzenlenmiştir. Aşağıda hangi durumlarda ortaklıktan çıkarmanın uygulama bulacağı başlıklar altında özetlenmiştir.
Devamı
ANONİM ŞİRKETLERDE ESAS SERMAYE ARTIRIMINDA PAY SAHİPLERİNİN HAKLARI
Anonim şirketlerin gelişimi ve yeniden yapılanması sürecinde sermaye artırımı hayati bir öneme sahiptir. Sermaye artırımı sayesinde şirketler rekabet gücünü artırmakta ve sağlanan yüksek kredibilite sayesinde mali anlamda rahatlama sağlamaktadırlar
Devamı
ACENTELİK SÖZLEŞMESİNİN DEVRİ KAPSAMINDA DENKLEŞTİRME HAKKI
Acentelik sözleşmesinin devri, müvekkilinin onayı ile acentenin sözleşmeden kaynaklanan bütün hak ve borçlarını üçüncü bir kişiye devretmesidir. Devir anlaşması ile üçüncü kişi acentenin yerine sözleşmeye dahil olur ve acentenin müvekkil ile sözleşme ilişkisi sona erer.
Devamı
Uzmanlık Alanları
İletişim
İstanbul (Merkez) Ofisimiz
Kuşbakışı Cad. No:9 3466 Altunizade-Üsküdar / İSTANBUL


T: +90 (216) 474 50 00 (Pbx)
F: +90 (216) 474 50 01
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?